Treinen door Sri Lanka
Een hoogtepunt van uw reis door Sri Lanka is om een gedeelte van de reis per trein af te leggen. De mooiste treinreis loopt van Kandy naar Ella waarbij het stukje tussen Ella en Nuwara Eliya onze favoriet is. Het boemeltreintje gaat niet hard waardoor het landschap rustig aan u voorbij trekt. Wanneer de trein dorpjes passeert komen de kindjes zwaaien en lachen ze u toe. Een prachtig gezicht! Onderweg wordt regelmatig gestopt bij kleine stationnetjes en lopen de Sri Lankanen met drankjes en verschillende lekkernijen de coupés in of komen ze buiten langs het raam staan om deze te verkopen. Een leuk schouwspel!
De natuur onderweg is prachtig met uitgestrekte theevelden, bergen en groene bossen. Niets voor niets wordt deze treinreis als één van de mooiste ter wereld gezien! Door de theevelden lopen theeplukkers met manden vol theeblaadjes. Alleen de bovenste theeblaadjes zijn geschikt om te plukken waardoor dit precieze werkje nog steeds met de hand wordt gedaan, met name door Tamil vrouwen. De vrouwen werken hard, want worden per kilo geplukte blaadjes uitbetaald. Na 3 uur plukken weegt de mand al snel 15 tot 20 kg. Wanneer u meer wilt weten over het theeproces en de beroemde Ceylon thee zelf wilt proeven, is een bezoekje aan een theefabriek de moeite waard. In de omgeving van Nuwara Eliya, Lipton’s Seat en Ella zijn hier verschillende mogelijkheden voor. De chauffeur brengt u hier graag naar toe.
De trein is in verschillende klasse te boeken en elke klasse heeft zijn charme. Het comfort van de eerste klasse of de derde klasse waarbij je meer tussen de locals zit.