De onderstaande rondreis is een voorbeeld van een individuele reis door het zuiden van Sulawesi en kan naar wens worden aangepast.
Een rondreis die een rondtocht door het culturele hart van Sulawesi combineert met een heerlijke week snorkelen of duiken op een paradijselijk bountyeiland. U bezoekt eerst Makassar, het vroegere Ujung Pandang, gelegen op het zuidelijke deel van Sulawesi. Het is altijd een belangrijke havenstad geweest, iets dat u nog ziet aan het goed bewaard gebleven Fort Rotterdam uit de VOC tijd.
U vervolgt u weg naar Tana Toraja met zijn indrukwekkende dodenrituelen. Qua natuurschoon en cultuur is Tana Toraja één van de mooiste en meest indrukwekkende streken van Indonesië. De meeste Toraja zijn christen; in afgelegen gebieden houdt men echter nog vast aan de traditionele voorouderverering, de ‘aluk todolo’. De overledenen worden bijgezet in dodenkamers in de rotswanden, waar houten Tau Tau poppen over hun ziel waken. Uniek in deze bergstreek zijn de tongkonans, de traditionele huizen van de Tana Toraja waarvan het dak de vorm van een zadel heeft en de gevels versierd zijn met buffelhoorns. In een rustig tempo verkent u dit gebied en heeft u alle tijd om de indrukken goed in u op te nemen.